کاپیتان الهی فر: انتظار می رود توجه به مسائل روانی، وارد صنعت هوایی کشور شود.


الهی فر اهمیت توجه به مسائل روانشناختی را زیاد ارزیابی کرده و گفت: علم روانشناسی می تواند در جلوگیری از سوانح و عدم هماهنگی‌ها بسیار موثر باشد.
وی افزود : CRM و روانشناسی هوانوردی
متمم یکدیگرند و همپوشانی زیادی دارند،بسیار عالیست اگر دو نفر که با هم کار می کنند کنار هم ارتباط سالم و خوبی هم داشته باشند. اگر خلبان روی هوا و مدیرزمینی ارتباط امن و خوبی داشته باشند یقینا کیفیت پرواز امن نیز تقویت خواهد شد.
مدیر آموزش شرکت هواپیمایی ساها در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز تخصصی روانشناسی هوانوردی رسا سازمان جهاد علوم پزشکی تهران گفت: باید آموزش مهارتهای روانشناختی و غربالگری سلامت روان برای شرکت های هواپیمایی اجباری باشد تا اعضای صنعت خود را ملزم به بهره مندی از خدمات روانشناختی بدانند.
وی نقش روانشناسی هوانوردی در  آموزش و بهسازی نیروی انسانی را بسیار خوب ارزیابی کرده و خواستار تحقق پیوند روانشناسی و صنعت هوایی شد.

کاپیتان الهی فر افزود:
دانشگاه مامن تولید و نشر علم است، خیلی خوب است که دستاوردهای علمی دانشگاه در قالب آموزش عملیاتی و کاربردی در اختیار صنعت هم قرار گیرد.
مدیر اموزش شرکت هواپیمایی ساها در نهایت اظهار امیدواری کرد مرکز تخصصی روانشناسی هوانوردی رسا بتواند توجه به مسائل روانی را به شرکت های هوانوردی وارد کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *